Belangrijke data:
24 september: start Kinderpostzegelactie, groep 7/8 om 12.00 uur uit!
25 september: Nationale Kraanwaterdag
27 september: schoolfeest Après ski
29 september - 2 oktober: startgesprekken groep 3 t/m 6
1 - 12 oktober: Kinderboekenweek 'Vol avontuur'.
7 en 9 oktober: startgesprekken groep 7
Inmiddels alweer drie weken aan de slag en de vakantie lijkt mijlenver achter ons te liggen.
In alle groepen is het gezellig en er wordt ook al hard gewerkt. De kinderen die naar een andere klas gingen zijn inmiddels al aardig gewend en dat is voor hen wel zo fijn, want er komt soms best een boel op ze af.
In alle groepen zijn ook de informatieavonden gehouden en de klassenfolders naar jullie gemaild of aan jullie uitgedeeld. Hopelijk zijn jullie een stuk wijzer geworden en weten jullie ook de weg naar ons toe te vinden bij vragen.
We gaan er met elkaar weer een heel mooi jaar van maken!


Volgende week zaterdag is het dan zover: ons schoolfeest aan het begin van het schooljaar. Een gezellige middag met ouders, kinderen en het team om met elkaar het jaar feestelijk in te luiden.
Het thema is 'Après ski', Iedereen is natuurlijk al druk bezig met een passende outfit;). Niets hoeft, maar met simpele dingen is het effect vaak al heel leuk!
Tot dan!
Het zal jullie al wel opgevallen zijn dat juf Ingrid sinds deze week niet in de kleuterklas te vinden is. Dat zal ook nog wel even duren, want zij is vorige week geopereerd en heeft een nieuwe heup gekregen. Het herstel gaat heel erg goed en daar is zij heel blij mee, maar dat zijn wij ook voor haar. Rustig aan, heb geduld, forceer niets en dan hopen wij haar na de herfstvakantie weer te zien.
Zij heeft vele lieve attenties gekregen en daar is zij heel blij mee!
Beterschap juf Ingrid!

Hallo allemaal,
Mijn naam is Kyara en ik loop dit schooljaar stage in groep 1/2 bij juf Oumy. Momenteel volg ik de opleiding pedagogiek in Den Bosch en zit ik in mijn eerste jaar. Ik zal voor dit gehele schooljaar iedere donderdag aanwezig zijn op school.
Tijdens mijn stage zal ik meer leren over de ontwikkeling van kinderen en hoe ik hen kan begeleiden. Ik zal me voornamelijk bezighouden met het kennis maken van de wereld van kinderen door middel van verschillende activiteiten en het meedraaien in de klas.
Ik heb veel zin in dit schooljaar en om de kinderen en de school beter te leren kennen!
Jullie zullen mij vast wel een keer zien rondlopen op school.
Groetjes, Kyara

Na een zonovergoten zomervakantie zijn we alweer enkele weken op school begonnen. Fijn om de kinderen weer uitgerust te zien en te luisteren naar hun vakantieverhalen. Heerlijk om hen weer binnen en buiten te zien spelen met elkaar. In groep 1/2 werken we met veel plezier rondom het thema: Ga je mee naar de supermarkt? Jullie hebben onze eigen winkel vast al gezien. Dank je wel dat jullie samen met je kind onze schoolwinkel hebben bevoorraad. De kinderen spelen enthousiast in de diverse hoeken en leren ondertussen van alles. Ze sorteren boodschappen, maken een boodschappenlijstje, doen hun eigen boodschappen in het winkelkarretje/ mandje, scannen, betalen bij de kassa, etc. In de huishoek wordt er lekker eten gekookt en natuurlijk opgegeten. In de bouwhoek bouwen ze gezamenlijk een eigen winkel. In de leeshoek worden diverse prentenboeken ‘gelezen’. Boven spelen we ook in een ‘mini winkeltje’ (tentje). Ook kleien ze groenten en fruit, tekenen ze een winkel, verven, knippen en plakken ze uit folders en knutselen ze een portemonnee. We oefenen in de kring met tellen en sorteren: hoeveel appels liggen er in de mand? Welke vormen en kleuren horen bij elkaar? We maken reeksen met de mini’s. Wat is duur/ goedkoop? Tijdens spel leren de kinderen samenwerken, wachten op hun beurt en rollenspellen spelen als klant of caissière.
Natuurlijk lezen we voor, praten we in de kring over wat je allemaal in de winkel kunt doen en beleven. Zo komt de belevingswereld van de kinderen tot leven in de klas en leren ze spelenderwijs nieuwe woorden, rekenen, samenwerken en creatief denken. Natuurlijk leren en zingen we ook liedjes bij dit thema (zie onze padlet). Onze kinderen hebben deze keer voor de bijlage gezorgd, veel kijkplezier!





Operatie juf Ingrid
Inmiddels is juf Ingrid aan haar heup geopereerd. De operatie is goed verlopen. We hopen dat ze weer spoedig herstelt. Met de kinderen hebben we een filmpje en een mooie grote kaart gemaakt. Van harte beterschap juf en hopelijk tot snel!
Welkom
Na de zomervakantie zijn Oliver Zuiddam (broertje van James uit groep 3), Tijmen van Zanten en Cela Beekhof (zusje van Arwen uit groep 3) in onze groep gestart. Wij heten hen van harte welkom en hopen dat ze een hele fijne tijd op onze school zullen hebben.
Goede start
We zijn vol goede zin begonnen aan het nieuwe schooljaar. Leuk om te zien dat de kinderen elkaar gezellig begroeten en vol verhalen zitten. Deze eerste periode (De gouden weken) staat in het teken van elkaar leren kennen, samenwerken en het leren vertrouwen op elkaar. We doen dagelijks verschillende activiteiten die hierbij aansluiten. Alle kinderen hebben een geheim voorwerp meegenomen voor de ‘Doos vol geheimen’. Er wordt regelmatig iets uitgehaald en dan moet er geraden worden van wie het is. Daarna vertelt de eigenaar waarom hij/zij het heeft meegenomen. De kinderen vinden dit erg leuk!





Informatieavond
Maandag 15 september was de informatieavond van onze klas. Wat een mooie opkomst! We hebben veel belangrijke dingen besproken. Voor de ouders die helaas verhinderd waren, er komt een folder mee naar huis met belangrijke informatie van onze klas.
Nieuwe taalmethode
Vanaf dit schooljaar hebben we een nieuwe taalmethode: Staal taal. Deze sluit naadloos aan op onze spellingmethode. Het ziet er erg leuk uit, de kinderen zijn ook erg enthousiast. Een groot verschil is dat we nu een klassikale instructie hebben, we werken dus allemaal aan hetzelfde thema. Het is nog even wennen voor ons allemaal, maar dit gaat goedkomen.
Zwemchallenge
We gaan dit jaar meedoen met de zwemchallenge. Dit wordt georganiseerd door de gemeente. Het is vooral bedoeld om de leerlingen aan het zwemmen te houden, juist door te blijven zwemmen blijft de techniek goed. We zwemmen in Hank en gaan met de bus. Verdere info volgt maar hier alvast de data: 16/10 6/11 20/11 4/12
We zijn het schooljaar goed begonnen! Groep 8 is al bekend en vertrouwd met alles en gaat vol verwachting het allerlaatste schooljaar bij ons op school in.
Groep 7 begint te landen, moet echt nog wel wennen aan van alles, maar dat komt goed. Het allerbelangrijkste is dat zij het naar hun zin hebben!
We zijn het jaar begonnen van het stapelen van de zo belangrijke bouwstenen voor een goed schooljaar. Iedere bouwsteen is belangrijk en wij staan ook achter alle stenen. Een goede fundering is belangrijk voor het stevig staand huis!

Elkaar leren kennen
De Gouden weken staan in het teken van elkaar leren kennen en samenspelen/-werken. We doen daarvoor wat leuke activiteiten tussendoor. Dit of dat? Een handleiding over jezelf schrijven, een zelfportret van jezelf tekenen met aan de ene kant jouw buitenkant en aan de andere kant allemaal dingen die met jezelf te maken hebben en zo nog meer! De methodes bieden vaak ook nog wel eens een leuk idee, zoals de gekke bekken selfie. Dit kwam uit de methode Engels. Grappig dat sommige kinderen echt helemaal losgaan in het gekke bekken trekken en andere kinderen toch iets meer gêne hebben. Zo leer je elkaar ook weer kennen!
Wij zullen de komende tijd nog wel de nodige gezellige tussendoortjes hebben met elkaar!

Informatieavond
Afgelopen maandag hebben wij onze informatieavond gehouden. Er was een een goede opkomst al is het ideaalbeeld dat er van ieder kind in ieder geval één ouder aanwezig is.
Wij hebben veel verteld, dit afgewisseld met een vrolijk vliegend intermezzo en het was fijn om jullie betrokkenheid te zien.
Er is veel verteld, zeker voor groep 7 verandert er een boel en wij hebben jullie allemaal een overzichtje van de belangrijkste punten gestuurd.
Nieuwe methodes
Wij werken vanaf dit schooljaar met de vernieuwde versie van Staal spelling en de voor ons compleet nieuwe methode Staal Taal.
De spellingmethode was ons al bekend, maar de aanpassingen zijn heel fijn. Nog meer aandacht voor de instructie die je met twee groepen tegelijk kan doen, iets minder verwerking, maar wel doelgericht en een prettige hoeveelheid oefensoftware,
De taalmethode is voor ons nieuw. Wij zijn wat laat begonnen en werken met kopietjes, want bij de uitgeverij was waterschade. Alles moet nog binnen komen. Zowel wij als de kinderen zijn heel enthousiast, het zijn leuke interactieve lessen. We werken als hele klas samen aan een thema, nu is dat 'Strips' waar ze een magazine en een werkboek voor hebben, en we gaan in op woordenschat, taalbeschouwing, schrijven, tekstbegrip en nog veel meer. Opdrachten maken ze samen en daar kijken we aan het eind van de les op terug. We duiken met elkaar aan de hand van een thema echt dieper in op alles wat met taal te maken heeft. Ze werken ook toe naar een eindproduct en dat gaan ze presenteren, laten zien. laten horen of wat er ook van hen gevraagd wordt.
Wij hopen zo dat deze manier van werken de kinderen motiveert en enthousiasmeert!

E-waste race
Het schooljaar begon al meteen met een gastles over de E-waste race.
De strijd tegen 10 andere scholen in de gemeente Altena is op 8 september begonnen en duurt nog tot 2 oktober.
De kinderen verdienen punten op de website E-waste race als ze oude apparaten inleveren. Op de site staat precies wat en waar.https://ewasterace.nl/
Nog een aanvulling op dat wat er op de site staat:
Als er iets ingeleverd wordt, dan is er als bewijs een foto nodig van het apparaat met een briefje waar de naam van de leerling en de datum op staan. Alleen dan krijgen we de punten.
Ook werkt het zo dat hoe meer foto's met verschillende data, hoe meer punten, dus opsparen en op een dag wegbrengen is hiervoor juist niet handig.
Naast het milieustation kan op de volgende website gevonden worden waar, dichtbij, wat ingeleverd kan worden https://inleverpunten.stichting-open.org/
Iedere tweede dinsdag van de maand organiseert Surplus samen met en in Kringloopcentrum Altena van 9.30 uur tot 11.30 uur een Repair Café. Het Repair Café is bedoeld om samen spullen te repareren en voor deskundig advies.
In Classroom staat nog een document met allerlei handig informatie.
Laten we zoveel mogelijk spullen verzamelen, des te meer kan een nieuw leven krijgen!



Gymlessen
Tot ons groot verdriet waren de goede tijden met de sportcoaches als gymdocent voorbij, maar wat hebben wij nu dan weer wel? Een oud-leerling, Thijmen de Graaf, die zijn afrondende stage bij ons wil doen! Hij is al overal enorm actief: zwembad, BSO, hockeyveld en zo nog meer, maar nu geeft hij ook de gymlessen op de woensdagochtend. Wat zijn wij hier blij mee en hoe ontzettend leuk is het dat een oud-leerling dit doet. Lijkt eergisteren dat hij bij ons in de klas zat, maar is toch echt alweer een flink aantal jaren geleden.
Veel plezier Thijmen, de kinderen en de juffen zijn blij met jouw inzet!



Kinderpostzegels
Volgende week woensdag start de Kinderpostzegelactie weer. Dit jaar staat alles in het teken van Eenzaamheid, echt een verschrikkelijk iets en dus een heel goed doel om je voor in te zetten. Komende week krijgen de kinderen de uitleg, de verkoopmapjes en alles wat ze nog meer nodig hebben en dan gaan ze woensdag 24 september om 12.00 uur op pad. Ze zijn dus een half uur eerder uit. Laten we hopen op een mooie opbrengst, want eigenlijk mag niemand eenzaam zijn!

Fijn weekend,
Jakobien, Roos en Carien